Môj príbeh | Martin Adámek

Píšem tento príbeh na základe toho, za čo sa teraz pokladám – spaseného človeka. Ako som k tomuto presvedčeniu prišiel? Pretože som otvoril Bibliu ktorá mi otvorila oči, ukázala mi pravdu, dala mi poznať zmysel života, aj to odkiaľ sme sem prišli, prečo sme tu, a aj to, čo nás čaká po smrti.

Kto som

Volám sa Martin, mám 25 rokov a narodil som sa do rodiny rímskych katolíkov. Rovnako tak som sa aj ja považoval za kresťana-katolíka, aj keď som tejto skutočnosti nepripisoval žiadny väčší význam. Jednoducho to tak bolo od môjho narodenia, a zvykom bolo že každú nedeľu sa išlo do kostola. Bol som pokrstený, zúčastnil som sa prvého sv. prijímania a birmovky.

Zaujímavý fakt je, že za celý svoj katolícky život som ani raz neotvoril Bibliu, čo je podľa mňa povinnosť každého človeka, ktorý sa nazýva „kresťan“. Hovorím to preto, lebo to aké poznanie mi dala Biblia a akú pravdu mi odhalila nedokázala katolícka cirkev v mojom živote ani za 25 rokov môjho života ktorý som v nej strávil.

To je asi tak všetko ku katolíckej cirkvi, ktorú teraz pokladám za falošné náboženstvo. Týmto by som chcel odporučiť všetkým, ktorí hľadajú pravdu a tušia že tento život má nejaký vyšší zmysel, aby si otvorili Bibliu a prečítali si aspoň Nový zákon.

Môj príbeh

Môj život, keď si ho teraz prehrávam, bol dosť traumatizujúci. Nebudem všetky udalosti popisovať, ale myslím si, že veľa ľudí, ktorí sú menej odolní, by sa po týchto skutočnostiach ktoré sa stávali mne, možno rozhodli spáchať aj samovraždu.

Bolo to ako keby sa so mnou život zahrával a skúšal koľko vydržím. Skutočne to nebolo ľahké. Výsledok bol, že všetky tieto veci mi dali pocit, že si nezaslúžim takto trpieť. Chcel som to všetko tým ľuďom vrátiť a dokázať, že som niekto, chcel som, aby mi závideli a chceli byť ako ja.

Išiel som za vecami ako peniaze, autá a ženy. Chcel som zarábať strašne veľa peňazí, pasívny príjem, to bol môj cieľ. A bolo mi všetko jedno, či to zarobím čestne alebo nečestne, to mi bolo jedno. Chcel som veľa peňazí a chcel som ich, čo najrýchlejšie, aby ma náhodou niekto nepredbehol a neukradol mi slávu, ktorá právom prináležala iba mne.

Veď nikto z nich netrpel tak ako ja, nikto z nich nemal takú školu ako ja, a nikto nemal takú motiváciu ani odhodlanie ako ja, lebo to čo ma poháňalo bol hnev. A bol som ochotný si svoje ciele naplniť.

Takže 3 roky som hľadal spôsob ako zarábať na internete. Pretože toto je jeden zo spôsobov ako mať pasívny príjem. To znamená, že Vám chodia peniaze na účet a vy nemusíte pohnúť ani prstom. Po troch rokoch bádania, skúšania a stratených peňazí pre podvodníkov sa mi konečne podarilo nájsť niečo, čo by mohlo fungovať.

Bol som veľmi šťastný a dodalo mi to silnú sebadôveru a nové odhodlanie. Strašne ma bavilo zarábať peniaze. To, že to nebolo úplne fér pre druhých ľudí, mi nevadilo. Poznal som spôsoby ako zabezpečiť, že zákazník nájde môj produkt a dokázal som úplne odrezať konkurenciu.

Začalo sa mi celkom dariť. V jeden deň som na iba jednom predaji zarobil 350 dolárov. To je mesačná výplata priemerného Slováka. Takže teraz už len zostávalo tento obchod vystupňovať do najvyšších poschodí.

V skratke, bol to môj život.

Manipulácia reality

Jeden môj kamarát mi raz ukázal knihu s názvom – The Secret (Tajomstvo). Hovoril, že je to pre neho ako Biblia. Spôsob akým túto knihu opisoval bol celkom zaujímavý. Celkom ma to zaujalo a v danej chvíli som mal o tomto chalanovi celkom dobrú mienku, lebo viem, že bol celkom úspešný.

Rozhodol som sa, že si túto knihu stiahnem a prečítam. Tak sa aj stalo. Táto kniha ma vtiahla do zhliadnutia si dokumentu, ktorý na veci, ktoré sa v tejto knihe opisovali nadväzoval.

Celá filozofia „The Secret“ je o tom, že to ako človek rozmýšľa – to aj priťahuje. Chceš nové auto? Rozmýšľaj ako keby si ho už mal. Chceš dom? Predstavuj si že máš dom. Táto filozofia ma tak zaujala, že som sa do nej kompletne ponoril. Celý tento diablov zvod je tak prepracovaný, že Vás nevedomky vťahuje hlbšie a hlbšie do okultizmu, ktorý je vlastne podstatou tohto učenia.

Myšlienka, že dokážeme našou mysľou manipulovať realitu, je hojne využívaná východnými guruami, čarodejníkmi, mágmi, veštcami a v podstate sa jedná o mágiu.

Musím spomenúť že na internete je strašne veľa videí pojednávajúcich o tom ako si pritiahnuť do svojho života rôzne veci. Slávu, peniaze, ženy atď. Bezpracne. Stačí len preprogramovať svoju podvedomú myseľ a tieto veci sa nám začnú v našich životoch zázračne zhmotňovať.

Tak som začal s vizualizáciami a praktizoval som spôsob zmeny myslenia, doslova „naladenie“ sa na milionársku myseľ.

Fungovalo to tak, že každý deň, najlepšie pred spaním, som si púšťal audio nahrávky, ktoré obsahovali rôzne slovné spojenia, napr. „som milionár“. Toto sa v tých nahrávkach opakovalo stále dookola a trvalo to asi 30 minút.

Toto som počúval skoro každý deň, keď som nezabudol, niekedy aj viac krát za deň. Cieľom bolo dostať myseľ do hypnotického stavu, kedy tieto myšlienky prúdia do našej mysle a premenia, „preprogramujú“ našu myseľ na to, aby sme boli schopní jednať tak ako jednajú milionári.

Pretože, aby sa človek stal milionár, na to treba mať inak naprogramovanú myseľ.

Tomuto som nechápal

A takto to trvalo asi rok. Až sa stala istá nepríjemná vec.

Musím ešte podotknúť, že ma veľmi zaujímala skutočnosť ľudí, ktorí boli, či už v minulosti alebo aj v prítomnosti, posadnutí démonom a na internete je možné nájsť rôzne záznamy z exorcizmov.

Toto bolo niečo, čo som nechápal…

Čo sa deje s daným človekom keď rozpráva veľakrát iným jazykom, metá sa a kričí pričom ho farár kropí svätenou vodou? Toto bola otázka, na ktorú som nikde nenašiel odpoveď. Žiadny filozof, škola, motivačný rečník ani vedec nevedia vysvetliť čo sa tu deje. Zrejme je to založené na niečom čo nepochádza z tejto zeme. Lebo vedci by to už mali objasnené.

Rovnako tak prípad, dokonca z našej dediny, kedy v istom dome v našej dedine vraj boli duchovia, ako tam lietali veci atď. Až keď prišiel farár a vysvätil tento dom, tak nastal pokoj. Toto mi tak nejak vŕtalo v hlave.

A preto som veril, že tu určite existuje nejaká duchovná forma, dokonca som veril, že existuje diabol. Pozorovaním týchto javov som si hovoril „ešteže nie som na ich mieste ja“. Pretože to, že ma ovláda nejaká iná bytosť a že nemám kontrolu nad svojim životom mi pripadalo ako ten najhorší osud, aký sa môže udiať.

A teraz to zlúčim dokopy…

Duchovný útok

Ja, človek, ktorý som veril na duchovné veci, veril som, že existuje diabol a démoni, a bol som rád, že nie som posadnutý, som sa nevedome zaoberal okultizmom. Doslova som sa zahrával s ohňom.

Jeden deň, bol to december 22. alebo 23, sa stalo toto…

Rozhodol som sa, že si napustím plnú vaňu horúcej vody a okúpem sa. Ako som tak ležal v tejto horúcej vode, ako keby mi niečo našepkávalo: „preklínam Ježiša Krista“.

Táto myšlienka mi prišla tak cudzia, že som vôbec nechápal ako ma vlastne napadla. Vôbec neviem ako ma vôbec takéto niečo mohlo napadnúť! Tak som túto myšlienku prerušil. Lenže ona sa vrátila. A potom som ju znova prerušil. A ona sa znova vrátila.

Dobiedzala tak dlho až som nebol schopný tomuto nutkaniu odolať a vyslovil som tú vetu, v mysli. Ako som ju vyslovil, zrazu ako keby som niečo vdýchol a moje telo sa začalo strašne triasť. Srdce sa mi rozbúšilo, a ja som dostal panický strach.

Doteraz neviem, čo to bolo, ale zrejme to bola nejaká forma duchovného útoku.

Iba takto to viem vysvetliť a následne to potvrdzuje Dave Hunt, ktorý vo svojich štúdiách východného mysticizmu vraví, že všetky tieto praktiky, meditácie, vizualizácie atď. v skutočnosti slúžia na otvorenie mysle a na prelomenie bariéry, ktorú do nás Boh vložil, aby sme odolávali útokom cudzích entít (démonov).

Toto vysvetlenie by som chcel potvrdiť. Pretože môj mozog bol po všetkých tých nahrávkach ako keby „unavený“ .

Mal som problém sa sústrediť, ako keby som stále zaspával. Takpovediac som už bol v hypnóze aj vo všedný deň. Meditácia a hypnóza prerušujú túto bariéru a doslova tak otvárajú dvere cudzím entitám, aby vstúpili do nášho tela.

V tomto som bol namočený. Bol som vystavený duchovnému útoku, ktorý som si na seba sám privodil. Okamžite som sa začal modliť k Ježišovi Kristovi. Modlil som sa ráno aj večer. Pretože táto myšlienka sa v mojej hlave stále objavovala. Lenže ja som mal k menu Ježiša Krista úctu. Už som vedel, že zomrel na kríži, ale stále som nevedel prečo.

Vedel som, že v prípadoch, kedy sa dejú zvláštne veci, napr. spánková paralýza, ktorú ja osobne pokladám za duchovný útok, je treba sa pomodliť k Bohu. Takto to urobil môj brat, ktorého toto stretlo a modlitba mu pomohla.

Oslobodenie

Vedomie, že som posadnutý bolo vo mne tak silné, že som prosil každý deň v modlitbe, aby ma Boh oslobodil od týchto myšlienok preklínania. Trvalo to asi 3 mesiace a možno aj viac, usilovným modlením sa a čítaním Biblie, pôstu atď.

Táto skutočnosť bola taká silná, že počas čítania Biblie som sa dozvedel také veci, ktoré potvrdzujú že duchovná ríša je reálna. Rovnako tak som sa dozvedel, že mi ľudia sme všetci do jedného hriešni a že sme na ceste do pekla. Toto som bol ja. Istý verš z Biblie hovorí:

(5 Mojžišova, 18:9-13) Nenájde sa u teba nikto taký, kto by viedol svojho syna alebo dcéru cez oheň, ani veštec, ani planetár, ani zaklínač, ani čarodejník, ani bosorák ani dopytujúci sa vešteckého ducha, ani vedomec alebo taký, ktorý by sa niečo pýtal mŕtvych. Lebo ohavnosťou je Hospodinovi každý, kto to robí

Toto som bol ja. Bol som ohavnosť pred Bohom, ako ten čarodejník. Táto skutočnosť bola tak hrozná, že som s plačom prosil Boha o milosť, aby ma nezatracoval, ale aby mi odpustil všetky moje hriechy a aby ma vyviedol z tej cesty do pekla, na ktorej som sa nachádzal.

Toto bol moment mojej spásy. Sláva Bohu! Aký úžasný je Boh. On odpúšťa naše hriechy!

Na druhý deň som vyznal všetky svoje hriechy pred Bohom, vyznal som Pána Ježiša Krista ako svojho Pána a Spasiteľa, ako jediný spôsob mojej spásy, vložil som do Jeho rúk celý svoj život.

Vzdal som sa všetkých svojich svetských túžob a rozhodol som sa pracovať pre Krista. Rozhodol som sa využiť všetky moje talenty pre Boha. Pretože celý môj život som stratil, ale Ježiš mi dal nový. Teraz patrím jemu a chcem konať to čo si On želá.

Tu by som chcel ešte spomenúť verš z Biblie, kde Ježiš hovorí v Jánovom evanjeliu, v 3. kapitole 8 verš: „Ježiš mu odpovedal: Amen, amen, hovorím ti: Ak sa niekto nenarodí znova, nemôže uzrieť Božie kráľovstvo.“

Toto bolo moje druhé narodenie…

Pochopil som, že Ježiš ma chce celého. Že peniaze a všetky svetské veci nie sú vôbec dôležité, pretože náš život v porovnaní s večnosťou, ktorá nás čaká je ako para. Vzdal som sa všetkých svojich snov a túžob a rozhodol som sa odovzdať celý svoj život do rúk Ježišovi Kristovi.

Toto je druhé narodenie, kedy nám Boh dáva novú podstatu, namiesto srdca z kameňa nám dáva nové srdce z mäsa. Bol som adoptovaný do Božej rodiny. Opustil som svoj hriech. Prijal som dar ktorý mi dáva Boh, Ježiš Kristus. Zadarmo.

Amen.

 

biblickykrestan.sk
biblickykrestan.sk

Biblický kresťan je niekto, kto Bibliu považuje za jedinú, neomylnú a plne dostačujúcu autoritu pre svoj život a neuznáva žiadne doplnky, ktoré by mali rovnakú váhu a dôležitosť. Biblický kresťan nekladie na roveň Biblie, na roveň slov Boha, svoje vlastné tradície ako katolíci, Whiteovej proroctvá ako adventisti, knihu Mormon ako mormoni a podobne.